pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .
pershendetje , i nderuar vizitor ju ftojmë qe të regjistroheni ne forumin tone.
sepse nese jeni i rigjistruar i keni te gjitha te drejtat si qdo antar i rigjistruar ne nje forum , andaj regjistrohu sepse gjithqka do ta kesh me leht .

Ju falemnderit per Viziten ,
Ju falemnderit per Mirkuptimin .


Staffi i Kosovaschool ju uronë zbavitje te mir ne Forumin e Kosovaschool .
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Mir se vini në Forumin e ..::KosovaSchool..:: !
 
ForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Informatika : INTERNETI PARA MEDIUMEVE TË SHTYPURA NË EVROPË

Shko poshtë 
AutoriMesazh
attacknight
Web Master
Web Master
attacknight


Postimet : 642
Piket : 3816
I antarsuar : 22/11/2009
Lokacioni : Vendi i All-llahut

Informatika : INTERNETI PARA MEDIUMEVE TË SHTYPURA NË EVROPË Empty
MesazhTitulli: Informatika : INTERNETI PARA MEDIUMEVE TË SHTYPURA NË EVROPË   Informatika : INTERNETI PARA MEDIUMEVE TË SHTYPURA NË EVROPË EmptyFri Jan 08, 2010 9:43 am

Sipas kërkimeve më të reja, për Evropjanët interneti për herë të parë i ka tejkaluar gazetat dhe revistat në kërkimin mbi çasjen në informacione.

Megjithatë televizioni ka mbetur medium dominant për shumicën e Evropjanëve, të cilët e kalojnë tre herë më shumë kohën duke shikuar TV se sa në internet, është ky rezultat i kërkimit të kompanisë JupiterResearch.

Mesatarisht Evropjanët katër orë në javë kalojnë në internet, derisa gazetat dhe revistat mesatarisht i lexojnë 3 orë në javë. Në vitin 2003, Evropjanët kanë kaluar vetëm 2 orë në javë në internet.

“Fakti që shfrytëzimi i internetit e ka tejkaluar leximin e mediumeve të shtypura sjellë kontributin shtesë në forcimin e internetit në botën e mediumeve evropiane.”- ka deklaruar nënkryetari i JupiterResearch, Mark Mulligan. “Ky ndryshim në mënyrë të konsiderueshme do të ndikojë në strategji të reja të mediumeve, si dhe në kompani të mëdha të cilat do të detyrohen që buxhetin e tyre ta përqëndrojnë në internet”.

Faktorët kryesor që kanë shkaktuar ngritjen e shfrytëzimit të internetit janë mosha e shfrytëzuesve dhe zona e gjerë e çasjes në internet, qëndron në raport.

Për shembull, Franca ka numrin më të madh të shfrytëzuesve të internetit në Evropë, si dhe orët më të shumta të kaluara në internet, derisa Gjermania është e fundit në të dyja këto kategori. Momentalisht në Gjermani shikueshmëria e televizionit është më e madhja në Evropë banorët e së cilës 14 orë në javë i kalojnë para ekraneve televizive.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://rebeli.super-forum.net
 
Informatika : INTERNETI PARA MEDIUMEVE TË SHTYPURA NË EVROPË
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» PENGESAT NË RRUGËN E THIRRJES ISLAME NË EVROPË
» MBAJ LLOGARI PËR VETEN PARA SE TË DALËSH PARA LLOGARISË SË ALLAHUT XHEL-LESHANUHU!
» Nga E Para E Gjere Ne Te Fundit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Interneti dhe Kompjuteri :: shkrime kompjuterike-
Kërce tek: